‘Alakart Operasyonu’nda 13 gözaltı: Örgüt liderinin 80 yıl kesinleşmiş cezası var

Diyarbakır merkezli kelamda turizm şirketlerine İzmir ve İstanbul’da eş vakitli “Alakart Operasyonu” düzenlendi. Operasyonda, 2 yıldır araması ve 80 yıl mutlaklaşmış cezası bulunan “CEO” lakaplı örgüt önderinin de bulunduğu 13 kuşkulu gözaltına alındı.

3 AY BOYUNCA TAKİP EDİLDİ

Diyarbakır Emniyeti Dolandırıcılık Ofis Takımları, 3 ay evvel kabahat örgütüne yönelik takip başlattı. Örgüt üyeleri Türkiye’nin farklı vilayetlerinde maksat olarak belirledikleri restoranları ve otelleri arayarak, kelamda turizm şirketleri ismine bağlantı kurdu.

Büyük kafilelere rezervasyon yaptırarak, kendilerinin belirlediği firmalara eserlerin, besin materyalinin alınmasını isteyerek yönlendirdi. Kelamda firmaların paralarını peşin aldığı malları teslim etmeyerek haksız kar sağladığı belirlendi.

3 ay teknik takip ve titiz çalışma sonucunda, Diyarbakır merkezli İzmir ve İstanbul vilayetlerinde eş vakitli olarak yapılan operasyonda 13 örgüt üyesi kıskıvrak yakalandı.

ŞÜPHELİLER DİYARBAKIR’A SEVK EDİLDİ

Örgüt önderleri N.S., M.Ç. ve O.A.’nın da ortalarında olduğu tüm şüpheliler, 4 gün gözaltı mühletinin akabinde Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir