Elon Musk, “yerine geçecek kadar aptal birini bulduğunda” Twitter CEO’luğunu bırakacağını duyurdu

T24 Dış Haberler

Twitter’ın sahibi Elon Musk, yerine geçecek birini bulduğunda toplumsal medya platformundaki CEO’luk misyonunu bırakacağını ve devredeceğini açıkladı. 

TSİ çarşamba sabah saat 4 sularında Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Musk, “Yerime geçecek kadar aptal birini bulduğumda CEO olarak misyonu bırakacağım. Bunun akabinde yalnızca yazılım ve sunucular takımlarını yöneteceğim” yazdı. Musk, kararı Twitter’da 10 milyondan fazla kullanıcı vazifesi bırakması tarafında oy kullandıktan sonra CEO’luğu devredeceğini duyurdu.

Pazar günü, Twitter’da yaptığı ankette takipçilerine, “Twitter’ın başı olarak vazifesi bırakmalı mıyım” sorusunu yönelten dünyanın en varlıklı ikinci insanı, anket sonuçlarına uyacağını söz etmişti. Pazartesi sona eren ankette, iştirakçilerin yüzde 57,5’i, yani 10 milyondan fazla kullanıcı Musk’ın vazifesini bırakmasını istemişti.  Platformu olağanda etkin olarak kullanan Musk,  anketin şaibeli olduğunu sav eden paylaşımlara, “enteresan” diye karşılık verdi.

Musk, kasım ayında Delaware’de çıktığı mahkemede de Twitter için harcadığı vakti azaltacağını ve sonunda platformu kendisi yerine yönetecek birini bulacağını söylemişti. 

Musk, pazar günü yaptığı açıklamada halefi olmadığını ve “Gerçekten Twitter’ı hayatta tutabilecek kimsenin işi istemediğini” söz etti. 

Twitter’ı satın almasından bu yana parayla mavi tik satmaktan çok sağcı isimlerin hesaplarındaki yasakları kaldırmaya birçok tartışmalı karar alan Musk, son olarak özel jetinin uçuşlarını takip eden bir hesabı kapattırmış ve yasağı haberleştiren birçok gazetecinin de Twitter hesaplarına birebir uygulamayı yapmıştı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir