Eski nişanlısına kimyasal sıvı atan kişinin iddianamesi kabul edildi

Olay, 19 Haziran Pazar günü Çumra ilçesinde Bakkalbaşı Mahallesi meydana geldi. Teze nazaran, Çumra ilçesindeki bir markette kasiyer olarak çalışan Merve Küçüktekin (28), nişanlısı kontratlı er Sabit Türk (26) anlaşamayarak 1 yıl evvel ayrıldı. Ayrılmayı kabul etmeyen Sabit Türk, genç kıza ruhsal baskı uygulayarak tehdit etmeye başladı. Eski nişanlısının konutuna giden Sabit Türk, kendisini misyonlu üzere tanıtarak “Su saatine bakacağım” mazeretiyle kapıyı açtırıp eksi nişanlısının üzerine kezzap attıktan sonra kaçtı.

Yüzünde, sırtında, kolunda ve bedeninin bir çok yerinde önemli yanıklar oluşan Merve Küçüktekin, Konya Şehir Hastanesi Yanık Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ilgın ilçesinde yakalanan kuşkulu Sabit Türk ise emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HAZIRLANAN İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Eski nişanlısı Merve Küçüktekin’i ağır yaralayan tutuklu sanık Sabit Türk hakkında ‘Kadına karşı canavarca hisle tasarlayarak taammüden öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden hazırlanan iddianame Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Merve Küçüktekin’in avukatı Aycan Ceylan, sanık hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edildiğini belirterek, “Cumhuriyet Başsavcılığınca sanık Sabit Türk’ün ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüsten’ yargılanması talep edildi. Burada niteliklerle uygulanmasını istedi. Yeniden tıpkı biçimde başsavcılık canavarca hisle yapıldığından ve tasarlayarak öldürmeye teşebbüsten ötürü cezalandırmayı istedi. Elbette bunun karşılığı ağırlaştırılmış müebbet. Biz de bunun olması için çabalıyorduk, yeniden birebir biçimde çabalamaya da devam edeceğiz. Şu basamakta mahkemece iddianame kabul edilmiş durumda” dedi.

VERİLECEK KARAR TÜRKİYE’DE BİRİNCİ OLABİLİR

Merve Küçüktekin’e atılan kimyasal unsurun ne kadar ziyanlı olduğunun sonucuna nazaran verilecek kararın Türkiye’de birinci emsal olacağını tabir eden avukat Aycan Ceylan, “Aslında yargının bu mevzudaki hali, bu kimyasal sıvıyla gerçekleştirilen hareketlere ait yaralama olarak bakıyordu. Taammüden yaralama diyordu ve o kimyasal sıvıyı da silah olarak değerlendiriyordu. Biz şu anda açıkçası ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüsten’ bu türlü bir yargılamanın başlatılmış olmasına birinci diyebiliriz. Mahkemece, İsimli Tıp Kurumu’na bir müzekkere yazılmış. İsimli Tıp Kurumu’ndan Merve’nin yüzüne, bedenine püskürtülen o kimyasal sıvının hakikaten öldürmeye elverişli mi ya da ne kadar ölçüde dökülürse elverişli olur, bedeninin hangi bölgelerine püskürtüldüğü vakit öldürmeye elverişli, bu cins soruların karşılıkları istendi. Bu sorular, İsimli Tıp Kurumu’ndan olumlu karşılık alırsa, ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüsten’ karar kurulacak üzere geliyor. Elbette bu büsbütün bir tahmin” halinde konuştu.

Avukat Ceylan son olarak, “Merve hanım şu an ruhsal olarak kendini toparlama kademesinde. Hastaneden taburcu oldu. Tedavisi dışarıdan ayakta devam eder vaziyette. Tekrar bedenin birden fazla bölgesinde iz kalmış durumda maalesef. Bunun için gerekli operasyonları geçirmeye devam ediyor, doktor kontrolüyle” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir