Malatya Valiliği’nden Saadet Partisi’nin aşevine engel: Kılıçdaroğlu’ndan geçmiş olsun mesajı

Malatya’da Saadet Partisi’nin aşevi Malatya Valiliği tarafından kaldırılmak istendi. Halk TV’de açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Malatya Vilayet Lideri Mustafa Canbay, “Bu talimatın Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretiyle alakalı olduğunu düşünüyoruz dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medyadan paylaşımda bulunarak Temel Karamollaoğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti.

Malatya Valiliği ise açıklamada bulunarak aşevinin diğer bir yere taşınarak faaliyetlerine devam edeceği belirtildi.

Canbay kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Depremin birinci gününden beri görevdeyiz. Günlük 15 bin şahsa kadar yemek ikramı yapabiliyoruz. Malatya’nın eski otogarının bulunduğu alan burası. Bugün saat 14.00 prestijiyle vali yardımcısı geldi iki saat içerisinde kaldırılmasını, boşaltılmasını istedi. Biz de akşam yemeğinin hazır olmak üzere olduğunu ve yemek dağıtımının devam edeceğini söyledik. Sabaha kadar müsaade verdiler.

Farklı formda düzenleneceğini söylediler. Lakin bu halde olmaz, iki saat içerisinde çadırların kaldırılması mümkün değil.
Kılıçdaroğlu aşevinin bulunduğu çadıra ziyaretiyle alakalı olduğunu düşünüyoruz. Bu hal güzelimize gitmedi.”

Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etmişti

Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş, aşevini ziyaret etmişti.

Saadet Partisi başkanından tepki

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaşanılanlara reaksiyon gösterdi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, “Partimizin öncülüğünde Malatya’da kurulan ve günlük 10 bin kişilik yemek ikramı yapılan aşevimizi hangi münasebet yahut kaygıyla kapatma kararı alıyorsunuz?

İktidarı uyarıyorum; bu yanlış kararınızdan ve süreç boyunca sergilediğiniz bu bağnazlık ve aymazlıktan derhal vazgeçin!” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geçmiş olsun mesajı

Kılıçdaroğlu, toplumsal medyada yaptığı paylaşımda, “Milletimize bu berbatlığı yapmayın, nefsinize yenilmeyin, aşevinin siyaseti olmaz. Geçmiş olsun Temel Bey dostum…” tabirlerine yer verdi.

Malatya Valiliği: Öbür bir alana taşınacak

Konuya ait Malatya Valiliği’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bazı toplumsal medya hesaplarında bir derneğe ilişkin aşevinin kapatılmak istendiği istikametinde argümanlar büsbütün asılsızdır. Kelam konusu alanda süreksiz işyerleri inşa edileceği için aşevi çadırı uygun diğer bir alana taşınacaktır. Yeni yerinde faaliyetine devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir