TSYD’den geleceğin yıldız futbolcularına destek

İSTANBUL (İGFA) – UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru Pepsi’nin, Türkiye Spor Müellifleri Derneği (TSYD) iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri” bu yıl, “Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Takviye Projesi” ismiyle zelzele bölgesindeki genç futbolcular için hayata geçti.

“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Dayanak Projesi”nin birinci buluşması, PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı Lider ve TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fisunoğlu’nun yanı sıra Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, eski ulusal futbolculardan Ümit Karan ve altyapı öğrencilerinin iştirakiyle Hatay’da gerçekleşti.

Deprem bölgesinde spor ve futbol aracılığıyla moralleri yükseltmeyi ve umutları yeşertmeyi amaçlayan Pepsi, Atakaş Hatayspor’un akabinde yeniden bölgenin esaslı kulüplerinden Gaziantep FK, Adana Demirspor, Yeni Malatyaspor ve Adanaspor A.Ş.’nin U19 Seçkin A ve B ekiplerine da maddi dayanak sağlayacak. Projenin Hatay’dan sonraki durağı ise Adana olacak.

Geleceğin Yıldız Futbolcularına Takviye Projesi”nin birinci buluşma durağı Hatay’dı. Atakaş Hatayspor U19 takımında bulunan genç sportmenlerin iştirakiyle gerçekleşen buluşmada, PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı Başkan, TSYD’yi temsilen Lider Oğuz Tongsir adına, TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fisunoğlu, Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, Türk futbolunun unutulmaz iki ismi Volkan Demirel ve Ümit Karan katıldı.

Seminerde konuşan TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fisunoğlu, “Sporun kozmik lisanında umut, çaba, birliktelik vardır. Bizler de Pepsi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile bölge halkının spor ve futbol aracılığı ile sarsıntının yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışacağız. Gençlerimizin yaşadığı meseleleri aşma konusunda sporun onlara bir destek noktası olmasını ümit ediyoruz. Bu seminerlerin, çocuklarımızın önlerinde rol model belirlemeleri ismine değerli bir misyonu olduğunu düşünüyoruz. Ayrıyeten bu buluşmaların, atletlerin sahanın içinde oldukları kişi ve olmak istedikleri kişi ortasındaki yolu en süratli biçimde yürümeleri için değerli katkılar sunacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir